Czy urządzenia De-PARK są produkowane w Europie?
Platformy parkingowe De-PARK są najbardziej zaawansowanymi technologicznie urządzeniami parkingowymi dostępnymi na rynku, opartymi na własnych autorskich rozwiązaniach patentowych. Urządzenia De-PARK są produkowane w wyspecjalizowanych zakładach na terenie Niemiec [UE] i poddawane są licznym testom i próbom fabrycznym, gwarantującym najwyższą jakość produktów. Odwiedź witrynę firmy De-PARK https://de-park.com/
Czy urządzenia platformowe są objęte gwarancją?
Na wszystkie dostarczane urządzenia platformowe firma Nowina Konopka udziela 36-miesięcznej gwarancji pod warunkiem zawarcia kontraktu konserwatorskiego. Po upływie tego okresu świadczymy serwis pogwarancyjny. Dysponujemy zespołem wykwalifikowanych konserwatorów i techników, którzy wykonują usługi serwisowe na terenie całego kraju.
Czy montaż platform parkingowych w budynku wymaga pozwolenia na budowę?
Montaż platform parkingowych wewnątrz budynku nie wymaga odrębnego pozwolenia na budowę. Podczas rozruchu platform przekazujemy dokumentację urządzenia wymaganą przez Urząd Dozoru Technicznego.
Jaki zakres obejmuje oferta Nowina Konopka?
Oferta firmy Nowina Konopka obejmuje dostawę na plac budowy kompletnego urządzenia, montaż dokonany przez zespół wykwalifikowanych techników, rozruch wraz z kompletem dokumentów odbiorowych. Natomiast poza ofertą pozostają wszelkie roboty budowlano-wykończeniowe obiektu, wyposażenia w instalację przeciw pożarową, wentylacyjną, elektryczną obiektu, sygnalizacyjną, oznaczeń pionowych i poziomych organizacji ruchu na terenie parkingu.
Czy platformy parkingowe są bezpieczne?
Oferowane przez nas platformy parkingowe zostały zaprojektowane w sposób gwarantujący bezpieczeństwo użytkowników i zaparkowanych pojazdów. Elementami ochrony są specjalne bariery mechaniczne i czujniki eliminujące zagrożenia. Oczywiście, oczekujemy od wszystkich użytkowników zdrowego rozsądku i postępowania zgodnie z prostymi instrukcjami obsługi pojazdów.
Co to jest parkowanie zależne?
Jest to sposób parkowania pojazdów, w którym wprowadzenie samochodu na miejsce postojowe może wymagać zmiany położenia innego samochodu zaparkowanego wcześniej na platformie. Rozwiązanie to jest dedykowane dla użytkowników posiadających kilka samochodów [firma, rodzina] lub parkingów publicznych typu valet parking [samochody parkowane przez personel].
Co to jest parkowanie niezależne?
Jest to sposób parkowania pojazdów zapewniający całkowitą niezależność użytkownika od położenia innych pojazdów parkowanych na platformie. Bez względu na to, ile pojazdów jest zaparkowanych, użytkownik może samodzielnie zaparkować pojazd. Jest to rozwiązanie zapewniające najwyższy komfort parkowania pojazdów, rekomendowane w sytuacjach kiedy z miejsc postojowych na wspólnych platformach korzysta kilku użytkowników. Zobacz jak działa platforma niezależna [film]
Czym się różnią platformy "z zagłębieniem" od platform "bez zagłębienia"?
Platformy bez zagłębienia są przeznaczone do montażu na poziomie drogi dojazdowej, posadzki hali garażowej. Platformy przeznaczone do montażu z zagłębieniem wymagają przestrzeni poniżej drogi dojazdowej, posadzki hali garażowej o głębokości od 1,7 m. Zobacz jak działa platforma z zagłębieniem [film]
Co to są „parkingi automatyczne”?
Parkingi automatyczne, często nazywane automatami parkingowymi, są najnowocześniejszymi rozwiązaniami w dziedzinie platform parkingowych. Kierowca parkuje pojazd na specjalnej poziomej platformie w punkcie zdawczym, opuszcza samochód, a wszystkie czynności związane ze znalezieniem właściwego miejsca postojowego i dostarczenia na nie pojazdu wykonuje system sterowanych komputerowo wind i podnośników hydraulicznych. Zobacz jak działa parking automatyczny [film]
Jaką powierzchnie działki koło domu trzeba przeznaczyć na parking dla 3 samochodów?
Miejsca postojowe dla 3 samochodów osobowych wykonane w technologii tradycyjnej, czyli placu parkingowego, zajmą wraz z drogą dojazdową około 60-90 m2. Przy zastosowaniu prostego urządzenia platformowego samochody można jednak parkować na powierzchni 21 m2. Za pomocą prostego Kalkulatora parkingowego przygotowanego przez naszych projektantów można obliczyć, jaką powierzchnię działki zajmie parking dla podanej liczby samochodów osobowych.
Jak dobrze projektować parkingi?
Parking w ramach ogólnego systemu transportowego są jedną z kluczowych kwestii naszych czasów. Zgodnie z wytycznymi National Institute of Building Sciences [USA], projektowanie parkingu wymaga zintegrowanego podejścia projektowego wielu profesjonalistów, by przyjęte rozwiązania projektowe, odpowiadały złożonym przestrzennym potrzebom związanym z kierowcą i samochodem. Projektanci firmy Nowina Konopka zapewniają wszystkim zainteresowanym inwestorom oraz pracowniom architektonicznym BEZPŁATNE konsultacje projektowe.
Czy na platformach można parkować pojazdy typu SUV?
Niemal wszystkie modele platform parkingowych są wykonywane standardowo również w wersji dostosowanej do wagi i wymiarów samochodów typu SUV. Możliwe jest również wykonanie platform i wind o niestandardowych wymiarach i masie udźwigu, które możemy dostosować do indywidualnych potrzeb klienta.
Jak wybrać odpowiednią platforme parkingową?
Aby uzyskać optymalną liczbę miejsc postojowych w projektowanym budynku przy zastosowaniu platform parkingowych należy uwzględnić szereg parametrów, które precyzyjnie zdefiniują projektanci naszej firmy. Podstawowymi kryteriami technicznymi są: wielkość możliwego zagłębienia lub brak zagłębienia, wysokość projektowanej lub istniejącej hali garażowej. Decydując się na zastosowanie platform zależnych lub niezależnych należy przeanalizować potrzeby i oczekiwania użytkowników parkingu.